Door al dat gezeik in de vleesindustrie zijn we de supermarkt helemaal zat. Kost dan wel niks, maar dan heb je ook niks. Nee, echt vlees halen we niet meer bij de grootgrutter. Daarvoor moet je toch echt naar oudhollandsche specialist: de slager op de hoek. En dat doen we juist 24 mei, op de Dag van de Slager.
Gek genoeg vindt de Dag van de Slager niet alleen op 24 mei plaats, maar ook op de 25e en 26e. De Dag is sinds dit jaar een 'XXL-Dag' geworden, zoals de bedenkers het zelf noemen, vanwege het grote succes van de Dag. Daarom zijn de activiteiten verspreid over 3 dagen. Dat vinden wij persoonlijk wat ver gaan, dus nemen we het u niet kwalijk als u de Dag alleen de 24e viert.
Er komen op deze Dag(en) reclamespots op de radio om het werk van de keurslager te promoten, en bij aankoop van al die vele kilo's dode koeien en schapen en kippen en god-weet-wat krijgt u een kraskaart waarmee u mooie prijzen kunt winnen. Een lekkere salade of zo.
Melk, de witte motor, goed voor elk. Melk is één van de belangrijkste, gezondste en meest universele drankjes ter wereld, en dat mogen we best eens vieren.
Zonder chocolade hadden wij het al lang opgegeven. IJs, Mars-repen, vla, of gewoon repen, chocolade is één van 's werelds meest geliefde voedselproducten, en dat mag best een eerbetoon krijgen.
Als we de bourgondische Limburgers ergens van kennen, naast hun zachte G, dan is het wel hun bekendste lekkernij: de vlaai. De regionale taartachtige snack gaat goed bij koffie en komt in allerlei smaken zoals abrikoos en kers, het is divers (met óf zonder slagroom is allebei lekker!
24 mei
24 mei
Eerdere edities: In 2018: 24 mei In 2017: 11 mei In 2016: 21 april