Eén ding willen we allemaal: vrij zijn. En dat lukt, heel banaal, toch het beste als je heel veel geld hebt. Op 1 juni staat radiozender New Business Radio stil bij precies dat onderwerp: hoe raak je zo snel mogelijk financieel vrij?
Tijdens de Dag houdt de zender een marathonuitzending, tussen 16.00 en 20.00, rondom dat onderwerp. De De presentator gaat al die tijd met verschillende hoge piefen en beleggers in gesprek over financiële vrijheid, al is de precieze programmering nog niet bekend. Informatie is onder andere hier te vinden.
Wens iemand een Fijne Dag van de Financiële Vrijheid!
Een eigen zaak hebben is kei- en keihard werken. Tegenover de vrijheid, de belastingvoordelen en de trots staat een onzeker bestaan, een angst dat je aan het eind van de maand niet genoeg geld hebt verdiend om de hypotheek te betalen, en administratieve ruzies met klanten die niet betalen.
Met een goede opleiding kun je ver komen in het leven. Toch is dat voor lang niet iedereen een gegeven. Hier in het Westen hebben we te maken met een leenstelsel, maar zelfs dat onzalige plan is nog erg effectief vergeleken met wat er voor mensen uit derdewereldlanden vaak mogelijk is.
Grote multinationals mogen dan wel constant in de belangstelling staan, maar de échte motor van de economie zijn kleine en middelgrote bedrijven. Samen vormen die wereldwijd 90% van het bedrijfsleven, en gemiddeld zijn ze goed voor zo'n 60 tot 70% van de werkgelegenheid en meer dan de helft van het BNP.