Een eigen zaak hebben is kei- en keihard werken. Tegenover de vrijheid, de belastingvoordelen en de trots staat een onzeker bestaan, een angst dat je aan het eind van de maand niet genoeg geld hebt verdiend om de hypotheek te betalen, en administratieve ruzies met klanten die niet betalen. Ondernemers zijn echter het hart van het midden- en kleinbedrijf en verdienen best een extra schouderklopje, en dat krijgen ze op 16 november. Het is dan namelijk de Dag van de Ondernemer.
De Dag van de Ondernemer is in het leven geroepen door MKB-Nederland, de belangenorganisatie voor middelgrote en kleine ondernemers. Zij organiseren in verschillende Nederlandse gemeentes activiteiten waar ondernemers bijvoorbeeld gratis bijspijkersessies kunnen krijgen, of advies over belastingen, of kortingen op kantoorinboedel. De Dag wordt iedere derde vrijdag van november gehouden.
Eigenlijk is er te veel te doen om hier op te schrijven. U kunt beter kijken op www.dagvandeondernemer.nl voor het volledige programma.
Deze Dag is in het leven geroepen om wereldwijd een vuist te maken tegen armoede. In 1987 is de Dag opgericht en erkend door de Verenigde Naties. Tijdens de bijeenkomsten die er op de Dag worden georganiseerd, komen duizenden mensen samen tijdens protestmarsen en demonstraties.
Als vrouwen, (Afrikaanse) kinderen, ouderen, roodharigen en landschappen een eigen Dag krijgen, waarom zouden econometristen er dan geen mogen krijgen?
Zeg eens eerlijk, springt u iedere maandag weer vol goede moed uit bed, met veel zin om naar uw werk te gaan? Mag u uw collega's eigenlijk wel, of ontneemt die vervelende baas met een calimerocomplex u de motivatie voor uw arbeid?