Tsja, wij hebben het ook niet bedacht. Als we de sociale media van vandaag moeten geloven is het de Dag van de Erectie. De hashtag #DagVanDeErectie gaat viral, en zet vóór u gaat zoeken in godsnaam uw safesearch aan. Wat het doel van de Dag is is ons niet bekend. De oorsprong ook niet. Sommige Dagen hebben dat.
De Dag van de Erectie lijkt vooral te leven op sociale media, waar mensen er vooral wat lacherig over doen. Geen doel, geen maatschappelijk probleem dat het aankaart... Normaal zouden we dat geen reden vinden om een Dag op te nemen in ons overzicht, maar met zo'n overweldigende respons kun je moeilijk anders. Vandaar, 7 maart 2018, de Dag van de Erectie. En nu over tot de orde van de dag.
Het Usher-syndroom is een ernstige diagnose. Patiënten van deze ziekte raken namelijk (gedeeltelijk) blind én doof, en dat heeft een gigantische invloed op het leven van zowel de patiënt als zijn of haar naaste omgeving.
Blinden hebben witte stokken. Dus mogen we aannemen dat de Dag van de Witte Stok een Dag is waar blinden centraal staan. En warempel, het blijkt ook zo te zijn.
Op $datum is het jaarlijks de Internationale Dag van het Gehoor. Deze Dag is in het leven geroepen door de Wereld Gezondheidsorganisatie. Dat gebruikt deze Dag om aandacht te vragen voor het belangrijke zintuig, maar voornamelijk voor de zorg die het gehoor nodig heeft en hoe dat beter kan.