Dit jaar wordt voor de zevende keer de Dag van de Zorgcoördinator gehouden, en voor we u iets meer over die Dag gaan vertellen willen we u graag eerst uit proberen te leggen wat een zorgcoördinator precies is en doet - dat maakt het iets makkelijker de Dag te begrijpen, denkt u niet?
Welnu, er zijn (schoolgaande) kinderen die het opvoedkundig en zorgtechnisch iets zwaarder hebben dan anderen. Sommige kids hebben last van hippe ziektes als ADHD, ADD, dyslexie, maar ook van ernstigere stoornissen en handicaps. Die kinderen krijgen zorg, maar moeten (mogen) natuurlijk ook nog naar school. Wanneer een leerling hulp nodig heeft bij het plannen en kiezen van zorg, en hoe dat samen loopt met onderwijs, springt de zorgcoördinator bij. Die kan ouders en kinderen daarbij helpen.
Belangengroep Zorgcoördinatoren zijn vertegenwoordigd in de Nederlandse Vereniging van Schooldecanen en Leerlingbegeleiders (NVS-NVL), die sinds 2014 de organisatie van de Dag van de Zorgcoördinator op zich hebben genomen. De Dag van de Zorgcoördinator is namelijk opgericht om iedereen in deze beroepsgroep bij elkaar in een ruimte te zetten, zodat er lekker kan worden gebrainstormd over de toekomst van het vak. Daarvoor is een stijlvolle pagina ingericht.
Grote multinationals mogen dan wel constant in de belangstelling staan, maar de échte motor van de economie zijn kleine en middelgrote bedrijven. Samen vormen die wereldwijd 90% van het bedrijfsleven, en gemiddeld zijn ze goed voor zo'n 60 tot 70% van de werkgelegenheid en meer dan de helft van het BNP.
De Dag van de Munt vindt ieder jaar plaats op de derde zaterdag in juni in het gebouw van De Koninklijke Nederlandse Munt (KNM). De KNM produceert sinds 1567 de officiële Nederlandse munt - daarmee is het ook één van de oudste bedrijven van Nederland.
De International Labour Organisation (ILO) roept sinds 2005 28 april uit tot Internationale Dag van Veiligheid op het Werk, onder de Engelse naam bekend als World Day for Safety and Health at Work.