De tijd van de cubicle is voorbij. Anno 2017 wordt er steeds meer aandacht gegeven aan de indeling van de kantoortuin, en hoe werknemers optimaal kunnen werken. Daarbij moet worden gekeken naar de behoefte van werknemers, en de rollen en werkstijlen die zij zich aannemen. Tijdens de Dag van de Werkplek staan we daar extra bij stil.
De Dag van de Werkplek is een congres vol lezingen over dit onderwerp, dat wordt gehouden tijdens de Vakbeurs Facilitair & Gebouwbeheer. De Dag is vooral bedoeld voor facilitair dienstverleners en kantoormanagers, die zich bezig houden met de vraag hoe de werkbijen maximaal productief kunnen worden op kantoor, maar als het onderwerp u ligt kunt u zich natuurlijk ook zelf inschrijven voor de beurs. Kost wel een hoop geld, maar misschien kunt u dat declareren bij de administratie.
Systeembeheerders hebben het zwaar. Vergis u niet. Na jarenlange scholing en ervaring, hele weekenden weggooien om kleine programmaatjes te schrijven op donkere zolders en duizenden bladzijden lezen in handboeken zijn de systeembeheerders vloeiend geworden in HTML, Perl, Java, Python, C, C++ en Unix.
Een eigen zaak hebben is kei- en keihard werken. Tegenover de vrijheid, de belastingvoordelen en de trots staat een onzeker bestaan, een angst dat je aan het eind van de maand niet genoeg geld hebt verdiend om de hypotheek te betalen, en administratieve ruzies met klanten die niet betalen.
Op de eerste zaterdag van oktober is het de Nationale Kringloopdag in Nederland. Door onze actieve lezers werden we geattendeerd op deze feestelijke open dag van kringloopwinkels.