Een domeinnaam registreren kost tegenwoordig slechts een paar muisklikken een luttele tientjes, waardoor zelfs uw oom Hans zijn eigen .nl kan registreren om te bloggen over zijn leven. Iemand moet al die domeinen beheren, wat door 'registars' wordt gedaan. De nationale vereniging van die registars organiseert iedere eerste donderdag van juni de Dag van de Domeinnaam.
Die Dag is een bijeenkomst van alle domeinnaamregistars, die met lezingen en workshops met elkaar kunnen praten over de toekomst van hun vak. Tijdens het congres wordt er gesproken over mogelijke risico's, techniek, de ontwikkelingen op internetgebied en andere van dat soort zaken. Er komen onder andere sprekers uit de overheid en het bedrijfsleven, maar als u het hele programma wil zien kunt u het beste kijken op de website van de Vereniging van Registars.
De ramp in het Oekraïense Chernobyl is een van de grootste nucleaire rampen in de geschiedenis van de mensheid. Op $datum 1986 ontplofte de kernreactor van de nucleaire elektriciteitscentrale, waardoor een gebied van tientallen kilometers voor de komende eeuwen besmet en onbewoonbaar werd.
Er is iets poëtisch aan het metrisch stelsel. Vermenigvuldigen gaat met tien, honderd of duizend, een liter water weegt precies een kilo, en past exact in een kubieke meter.
Foto's maken is de laatste jaren voor iedereen bijzonder toegankelijk geworden. Zijn het niet de immer dalende prijzen van camera's, dan zijn het wel de steeds betere camera's die we in telefoons stoppen.
24 september
24 sep
Eerdere edities: In 2019: 24 september In 2018: 7 juni In 2017: 10 juni