24 maart

Internationale Dag voor Recht op de Waarheid

24 maart - 100 dagen geleden elk jaar dezelfde datum
Aangepast op 31 december 09:11

Internationale Dag voor Recht op de Waarheid

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

International Day for the Right to the Truth Concerning Gross Human Rights Violations and for the Dignity of Victims. Een hele mond vol. De naam zegt eigenlijk al genoeg over wat we vieren. Grote menselijke drama's worden regelmatig stilgehouden, en op deze Dag staan we daarbij stil. Bovendien kijken we naar wat landen kunnen doen om meer openheid te geven over dergelijke zaken.

De Dag is een initiatief van de Verenigde Naties. Meer informatie is hier te vinden.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag voor Recht op de Waarheid!




Verwante Dagen

Internationale Dag van het Afrikaanse Kind
16 juni
Er zijn al veel Dagen die iets met kinderen te maken hebben. 16 juni is er één van. Dan is het de Dag van het Afrikaanse Kind. En nee, wij weten ook niet waarom er geen Dag van het Europese Kind, Dag van het Zuid-Amerikaanse Kind of een Dag van het Saudische Schiereiland-Kind is.

Internationale Dag tegen Kernproeven
29 augustus
Sinds de uitvinding van nucleaire wapens hebben we er heel wat moeten testen voor we zeker wisten dat ze goed werkten. Of kernwapens goed of juist slecht zijn voor de wereldvrede laten we even in het midden - daar is de Internationale Dag tegen Kernproeven niet voor bedoeld.

Internationale Dag van Aandacht voor Mijnen
4 april
Mijnen zijn gevaarlijke dingen waar we zelfs anno 2019 nog veel last van hebben. Wereldwijd eisen land/zee/lucht-mijnen per jaar zo'n 6,000 levens, maar volgens de VN worden dat er wel 'substantieel minder'.

24
maart

24 mrt

Deze site gebruikt Cookies.