Ieder jaar op 11 december eren wij de hoge plekken van de aarde: bergen! Want Nederland mag dan wel plat zijn, dat is de rest van de wereld zeer zeker niet. De wereld wordt overal bebouwd, en veel volkeren bouwen hun dorpen of steden dan ook hoog en droog. Daarom hebben we de Internationale Dag van de Bergen, en daarmee leren we hoe we moeten leven mét bergen, om de "mogelijkheden van bergontwikkeling te benadrukken" en om in het algemeen bergen te eren voor wat ze zijn!
Deze Dag is in 2003 opgericht door de Food and Agriculture Organization (FAO), en is later door de VN als officiële VN-Dag doorgevoerd. Het thema van dit jaar is 'Mountains - Key to a Sustainable Future'. Het thema draait om duurzaamheid, en hoe bergen daarin een rol kunnen spelen.
De officiele gehele naam betreft de Internationale Dag voor de Rivieren en tegen Dammen. Dat zegt eigenlijk al heel veel over deze Dag. Elk jaar op 14 maart is het de Dag om te demonstreren tegen dammen.
Natuurrampen zijn hip. Ze zijn "in". Let op, we zeggen niet dat ze leuk zijn hoor. Alleen wel dat ze blijkbaar populair zijn. Want de laatste tijd vinden er veel plaats.
Sommige mensen hebben een fascinatie voor planten. En die mogen op 18 mei hun lol op, want dan is het Wereld Plantendag ofwel Fascination of Plants Day.