9 december

Internationale Dag tegen Corruptie

9 december - over 193 dagen Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Internationale Dag tegen Corruptie

Categorie:
190-bank Overheid

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Ieder jaar vieren de Verenigde Naties op 9 december de Internationale Dag tegen Corruptie. Corruptie is het misbruiken van macht, bijvoorbeeld een gunst verlenen voor smeergeld. In Nederland komt het minder voor dan landen in bijvoorbeeld Afrika of Azië. De regering is er corrupt en is oneerlijk, maar gunstig voor criminelen.

Genoeg redenen om een Anti-Corruptiedag uit te roepen! Uiteraard al lang gedaan door de VN die bij dit soort onderwerpen altijd een Dag uitroept. Op internet is er genoeg over de Dag te vinden. De officiele website is van de VN. Hier is alles eigenlijk wel op te vinden. Hopelijk is dit wel eerlijke content.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag tegen Corruptie!




Verwante Dagen

Internationale Dag van de Solidariteit
20 december
Solidariteit is een ruim begrip, maar dat is deze Dag ook. Op de Dag van de Solidariteit herinneren de Verenigde Naties de wereld aan de diversiteit die er onder volken bestaat, maar hoe we toch allen één zijn, en solidariteit met elkaar helpt ons daaraan herinneren.

Verantwoordingsdag
20 mei
Verantwoordingsdag is in Nederland de dag waarop de Rijksoverheid en de ministeries hun jaarverslagen presenteren aan de Tweede Kamer. De Dag vindt traditioneel op de derde woensdag in mei plaats, een symbolisch half jaar voor Prinsjesdag (op de derde dinsdag van september).

Internationale Dag van Afrika
25 mei
25 mei wordt jaarlijks gevierd als Dag van Afrika. Oorsprong van deze datum is de oprichting van de Organisation of African Unity (OAU) in 1963, ofwel een samenwerkingsverband tussen 30 van de 32 onafhankelijke Afrikaanse landen.

9
december

9 dec