De Europese dag van stichtingen en donoren werd in 2013 opgericht om het bewustzijn te vergroten en het werk van stichtingen van vieren. Nu, in zijn vierde jaar, willen DAFNE, The Donors and Foundations Network in Europa, hun netwerken en het brede publiek van over het hele continent aanmoedigen om 'het verhaal van filantropie' te vertellen, en het publiek inzichten bieden in het waardevolle en diverse werk van stichtingen. De campagne zal in heel Europa plaatsvinden, met behulp van de hashtag # October1Europe. Op 1 oktober dus.
Wens iemand een Fijne Europese Dag van Stichtingen en Donoren!
Ieder jaar op 20 februari organiseren de Verenigde Naties de Internationale Dag van de Sociale Rechtvaardigheid. De Dag is bedoeld om de focus te leggen op hoe wij zo sociaal mogelijk kunnen omgaan met onze medemens.
De Rwandese genocide was één van de vreselijkste massamoorden uit de geschiedenis. Op 7 april wordt de slachtoffers van deze daad herdacht en wordt er stilgestaan bij hoe zulke gruwelijke evenementen kunnen ontstaan én uiteraard kunnen worden voorkomen.
Je hoort het niet vaak, dat iemand drentelt. Het is dan ook de vrije vertaling (Google Translate, ja) van World Sauntering Day. Een dag waarop we het gewoon rustig aan moeten doen.