18 oktober

Europese Dag tegen Mensenhandel

18 oktober - 18 dagen geleden Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Europese Dag tegen Mensenhandel

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Sinds 2007 is het ieder jaar op 18 oktober de Europese Dag tegen Mensenhandel. Regeringen en kerken besteden deze dag aandacht aan het probleem mensenhandel. Bij verscheidene beroepen komt mensenhandel namelijk nog steeds voor. De openstelling van grenzen in de EU maakt het probleem alleen maar groter. Genoeg redenen dus om hier eens bij stil te staan.

Mensenhandel komt voornamelijk voor bij prostitutie of slavernij. Georganiseerde bendes verdienen hier miljoenen euro's mee. De EU wil deze illegalen bestrijden en slachtoffers juist helpen. Door bewustzijn te creëren en samen te werken met betrokken organisaties (zoals de Nederlandse CoMensha) zal het probleem opgelost moeten worden.

Meer informatie is te vinden op de website van de EU.

Wens iemand een Fijne Europese Dag tegen Mensenhandel!




Verwante Dagen

Dag van de Stad
28 september
Eerder vond de Internationale Dag van de Stad plaats, een Dag die door de Verenigde Naties werd opgericht om aandacht te vragen voor de kansen en bedreigingen van urbanisatie.

Internationale Dag van de Vertaler
30 september
Zonder vertalers hadden we op deze wereld best een probleem gehad. Er zijn immers een goede 6.500 talen op de wereld, die we uiteraard maar moeilijk allemaal kunnen begrijpen.

Internationale Dag van het Geweldloos Verzet
2 oktober
Op 2 oktober viert de VN de Dag van het Geweldloos Verzet, op de geboortedag van Mahatma Gandhi. Gandhi was de leider van het geweldloze verzet in India waardoor de Engelsen het land verlieten.