Jongeren en de kerk, dat is een moeizame combinatie. Steeds minder jeugdigen bezoeken het huis van God, en daardoor lopen kerken leger en leger. De schuld ligt niet alleen bij de jongeren zelf, maar ook bij de kerken, vindt de Stichting Chris en Voorkom, een christelijke organisatie die opkomt voor jongeren. De kerk mag best wat meer aandacht besteden aan jongeren, en daarom organiseert de stichting op 16 maart de Dag van het Jeugdpastoraat.
Tijdens die Dag is er een programma dat vol zit met bijbelstudies, lezingen over het geloof, en een rondetafelgesprek over 'de tiener in de kerk'. De Dag is bedoeld voor iedereen die wil dat er méér jongeren naar de kerk zouden moeten komen, en dan niet alleen naar de sociaal-verplichte kerstmis. Het resultaat is een Dag vol verbroedering en gezamelijkheid, allemaal onder de noemer van het geloof. Waarschijnlijk is er koffie, en met een beetje geluk kunt u een hostie meepakken.
Religie. Nog zo'n heikel punt. In een tijd waarin bepaalde politici de islam verketteren de katholieke kerk allang niet meer zo belangrijk is als het ooit was, is wat meer vertrouwen en wederzijds respect best wenselijk.
Iedere derde zondag in november vindt de Global Day of Jewish Learning plaats, een internationale Dag om meer te leren over het jodendom en de diepere betekenis van hun geloof.
Een van de meest fundamentele mensenrechten is de vrijheid om te geloven in wat je maar wil. God, Allah, Buddah of juist helemaal niks, iedereen heeft zijn eigen opvattingen over de wereld en het hiernamaals en dat is prima.