25 november

Internationale Dag ter Uitbanning van Geweld tegen Vrouwen

25 november - over 182 dagen Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Internationale Dag ter Uitbanning van Geweld tegen Vrouwen

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Je zou denken dat het vanzelfsprekend is dat je geen geweld pleegt tegen vrouwen, maar helaas komt dat nog veel te vaak voor. Een gigantisch aantal vrouwen heeft hier in haar leven eens mee te maken, en erger nog: vaak blijven zulke zaken onbekend. Vrouwen zijn bijvoorbeeld bang voor repercussies of om niet serieus te worden genomen, of denken zelfs dat geweld in sommige gevallen normaal of hun eigen schuld is. Op 25 november staan we stil bij dit maatschappelijke probleem. We kijken naar de omvang ervan, en proberen het via publiciteitscampagnes en voorlichting aan te pakken.

Deze VN-Dag is in 1981 opgericht door vrouwenorganisaties wereldwijd. Aanvankelijk was de Dag grotendeels gericht op vrouwen uit ontwikkelingslanden, omdat zeker huiselijk geweld daar vaker voorkomt. 25 november is als datum gepakt, omdat in 1960 op deze datum 3 vrouwenrechtenactivisten op brute wijze werden vermoord in Honduras, in opdracht van de president.

Informatie? Deze typische VN-website geeft het bijna niet, maar hier is echter wel meer informatie te vinden, bijvoorbeeld over diverse campagnes tijdens de Dag.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag ter Uitbanning van Geweld tegen Vrouwen!




Verwante Dagen

Internationale Dag tegen Kernproeven
29 augustus
Sinds de uitvinding van nucleaire wapens hebben we er heel wat moeten testen voor we zeker wisten dat ze goed werkten. Of kernwapens goed of juist slecht zijn voor de wereldvrede laten we even in het midden - daar is de Internationale Dag tegen Kernproeven niet voor bedoeld.

Paarse Vrijdag
11 december
Iedere tweede vrijdag in december is het Paarse Vrijdag. Op die Dag dragen scholieren en studenten de hele dag paarse kleding, om daarmee hun solidariteit te tonen met de LGBT-gemeenschap.

Internationale Dag tegen Homofobie
17 mei
De Internationale Dag tegen Homofobie en Transfobie vindt ieder jaar plaats op 17 mei. Die datum is niet geheel toevallig gekozen. Geloof het of niet, maar homoseksualiteit werd tot 1990 door de Wereld Gezondheidsorganisatie als ziekte aangemerkt.