Sociologie is een wat abstract, maar een belangrijk werkveld waar we best eens wat meer aandacht voor mogen hebben. Dat doen we op 10 juni, want dan is het de Dag van de Sociologie. Tijdens deze Dag komen sociologen van over de hele wereld bijeen om over sociologische vraagstukken te discussiëren.
De Dag van de Sociologie vindt plaats op de Universiteit van Leuven, specifiek op het departement Sociologie aan de Faculteit der Maatschappij- en Gedragswetenschappen. De Dag wordt georganiseerd door de Nederlandse Sociologie Vereniging, en is bedoeld als discussieplatform voor sociologische onderwerpen. Tijdens de Dag kunnen onderzoekers papers insturen die op de Dag zelf besproken worden.
Meer informatie, zoals een programma, kunt u na wat doorklikken vinden op de website van de NSV
De ramp in het Oekraïense Chernobyl is een van de grootste nucleaire rampen in de geschiedenis van de mensheid. Op $datum 1986 ontplofte de kernreactor van de nucleaire elektriciteitscentrale, waardoor een gebied van tientallen kilometers voor de komende eeuwen besmet en onbewoonbaar werd.
Websites bouwen en stukjes tikken, dat is ons vakgebied. Daar zijn we goed in, ook al zou een kind van 5 dit ook kunnen. Maar wie echt onmisbaar zijn, dat zijn de ingenieurs.
Al sinds de tijden van Copernicus droomt de mensheid van het vliegen. Sterker nog, dat gebeurde al in Biblische tijden . Nadat we onze nekken eeuwenlang hebben verkrampt met omhoog kijken, was het in 1903 dan echt zover.
10 juni
10 jun
Eerdere edities: In 2022: 10 juni In 2020: 28 mei In 2019: 27 juni