De Dag in Paars is een internationaal initiatief om Epilepsie bespreekbaar te maken. Op 26 maart ieder jaar worden er op allerlei plekken overal ter wereld mensen in paarse kleding aangetroffen. Zelfs in Antarctica zijn er mensen die aan de Dag meedoen.
Dat een Dag weinig nodig heeft om groots te worden wordt hier nog maar eens bewezen. Een Canadees meisje had zo veel last van haar epilepsie dat ze een stichting oprichtte en een website maakte. Nu helpt ze met deze Dag 50 miljoen mensen die wereldwijd aan epilepsie lijden. Gewoon omdat Cassidy wilde dat mensen meer te weten komen over epilepsie en bij elkaar komen om er over te praten. Goed initiatief!
Het is moeilijk te onderschatten waar de mensheid zou staan zonder de uitvinding van antibiotica. Het medicijn heeft miljoenen levens gered en voorkomt ziektes en pandemieën.
Het hart is een erg belangrijk orgaan. Dat hoeven we u natuurlijk niet te vertellen. Helaas zijn hart- en vaatziekten ook de nummer een doodsoorzaak in de wereld, met maar liefst 17,2 miljoen slachtoffers per jaar.
Ja, we weten het. Er is al een Dag van de Beroerte. In oktober. Klopt helemaal. U heeft een oplettend oog als u dat heeft gezien. Maar wat u dan waarschijnlijk niet heeft gezien, is dat de Dag van de Beroerte in oktober internationaal is.