De Dag van de VN-Vredesmacht is in het leven geroepen als eerbetoon aan alle zogeheten 'blauwhelmen', die namens de Verenigde Naties al sinds 1948 de vrede proberen te bewaren in allerlei risicogebieden. Daarbij zijn sinds die tijd ook al ruim 3,000 militairen overleden terwijl zij aan het werk waren, en aan die gesneuvelden is deze Dag ook een eerbetoon.
Tijdens de Dag van de VN-Vredesmacht denken we aan het nobele maar lastige werk dat deze soldaten uitvoeren, en aan de risico's die zij lopen terwijl ze anderen hun vrijheid proberen te geven. De Dag bestaat al sinds de oprichting van de VN-Vredesmacht (1948 dus) en wordt sindsdien ieder jaar op 29 mei gevierd.
Het Wachtwoord, het bastion van digitale veiligheid, de sleutel tot uw meest persoonlijke geheimen en uw allerdiepste verlangens, waarachter uw geld, uw familiefoto's, uw hypotheekpapieren, uw complete digitale identiteit liggen.
Ieder jaar op 25 maart houden de Verenigde Naties de Dag van hun Vermisten en Gedetineerden. Niet de algemene Dag van de Vermisten (want die is op 30 augustus), maar een Dag van Vermiste VN-medewerkers.
Je hoort het niet vaak, dat iemand drentelt. Het is dan ook de vrije vertaling (Google Translate, ja) van World Sauntering Day. Een dag waarop we het gewoon rustig aan moeten doen.