Ernstige zwangerschapsmisselijkheid, ook wel hyperemesis gravidarum genoemd, kan heel vervelend zijn voor vrouwen in verwachting. Naast een flinke lichamelijke impact heeft deze vorm van misselijkheid ook een grote impact op geest. We staan op 15 mei stil bij de aandoening en vragen er aandacht voor.
Hyperemesis gravidarum betekent 'extreme misselijkheid' in het Latijn, en duidt op overgeven tijdens de zwangerschap. De Internationale 'HG Awareness Day' is georganiseerd door de Stichting ZEHG (Zwangerschapsmisselijkheid en Hyperemesis Gravidarum). Die helpt mensen die hier last van hebben. Dit jaarlijkse evenement is dan ook een uitgelezen kans om het bewustzijn van deze heftige zwangerschapsaandoening en de ondersteunende organisaties over de hele wereld te vergroten.
Het belangrijkste doel van Stichting ZEHG is dat er een landelijk protocol moet komen voor de behandeling van HG. En hoe doe je zoiets? Met geld natuurlijk! De Dag is dan ook bedoeld om aandacht te vragen en zo geld in te zamelen om meer vrouwen met dit probleem te helpen.
Weinig dingen kunnen zo pijnlijk zijn als een snoeiharde hoofdpijn, en sommige van die hoofdpijnen zijn niet zomaar met een paracetamolletje op te lossen.
De Dag in Paars is een internationaal initiatief om Epilepsie bespreekbaar te maken. Op $datum ieder jaar worden er op allerlei plekken overal ter wereld mensen in paarse kleding aangetroffen.
Wereld Autismedag is in 2007 door een resolutie van de Verenigde Naties aangenomen als officiële VN-Dag. Op deze Dag zullen lidstaten van de Verenigde Naties aandacht besteden aan autisme, een hersenstoornis die tientallen miljoenen patiënten wereldwijd treft.