6 februari

Internationale Dag tegen Vrouwenbesnijdenis

6 februari - 100 dagen geleden elk jaar dezelfde datum
Aangepast op 31 december 09:11

Internationale Dag tegen Vrouwenbesnijdenis

Categorie:
79-medical-bag Gezondheid

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Deze Dag, die door de VN is georganiseerd, vindt ieder jaar op 6 februari plaats, en is in 2003 door the Inter-African Committee on Traditional Practices Affecting the Health of Women and Children (IAC), een Afrikaanse organisatie die opkomt voor rechten van vrouwen in Afrika.

Overal ter wereld, maar voornamelijk in Afrika, komt vrouwenbesnijdenis op religieuze grond vaak voor, terwijl het volgens internationale wetgeving officiëel mishandeling is. Tijdens deze Dag wordt er stilgestaan bij dit wereldwijde probleem en denkt men over maatregelen dit tegen te gaan.

Informatie over deze Dag is te vinden op de website van de VN. Natuurlijk kunt u verder ook terecht op Wikipedia.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag tegen Vrouwenbesnijdenis!




Verwante Dagen

Internationale Dag van de Clusterhoofdpijn
21 maart
Weinig dingen kunnen zo pijnlijk zijn als een snoeiharde hoofdpijn, en sommige van die hoofdpijnen zijn niet zomaar met een paracetamolletje op te lossen.

Wereld Bipolairendag
30 maart
Ieder jaar op 30 maart wordt er aandacht geschonken aan bipolaire stoornissen. 30 maart is de verjaardag van Vincent van Gogh die aan de stoornis leed.

Wereld Reumadag
12 oktober
Ieder jaar op 12 oktober vindt de Internationale Dag tegen Reuma plaats. Op deze Dag staat de wereld stil bij reuma en de impact die de ziekte kan hebben op de omgeving.

Deze site gebruikt Cookies.