De Dag van de Zeevaarder is weer een Dag die door de Verenigde Naties is uitgeroepen, en vindt ieder jaar op 25 juni plaats. De Dag werd opgericht tijdens een conferentie in Manilla (Filipijnen) in 2010, met als reden om stil te staan hoe belangrijk de taak van de dappere matrozen op de zeven zeeën wel niet is. Zonder zeevaarders zouden onze kleren, voedsel, cadeautjes en gadgets ons niet bereiken. Eigenlijk zijn wij dus volledig afhankelijk van deze mensen.
Maar hebben we hen ooit bedankt? Waarschijnlijk niet! Genoeg reden om dat dus eens te doen: met een Dag! Op de Dag van de Zeevaarder staan we dus even stil bij het feit dat sommigen de oceanen trotseren om uw spullen te vervoeren.
De Dag wordt op 25 juni gehouden omdat toen de het amendement is aangenomen wat moest zorgen voor meer aandacht voor de zeevaarders, meer respect voor wat zij doen, en voor verbeterde werkomstandigheden. Alle informatie is ook hier te vinden
Er is een Wereld Toiletorganisatie, geloof het of niet. En ook zij hebben een Dag. Op Wereld Toiletdag proberen we wereldwijd meer aandacht te vragen voor landen waar geen toiletten zijn of waar mensen in slechte sanitaire omstandigheden leven.
Unidentified Flying Objects, of UFO's, zijn al jarenlang onderwerp van fervente discussies onder een niche-groep fanatiekelingen. Bestaan de groene mannetjes nu wel of niet, en komen ze werkelijk ons planeetje bezoeken?
De Nederlandse Veteranendag is een eerbetoon aan alle ongeveer 120,000 veteranen die Nederland rijk is. Niet alleen Tweede Wereldoorlogveteranen worden op deze Dag geëerd, maar alle veteranen van vredesmissies en conflicten die ooit "in het belang van onze democratie en vrijheid" ons land hebben gediend.