De Dag van de Klant komt uit België en wordt door ondernemers gebruikt als attentie voor hun duizenden klanten. De ondernemers bedanken daarmee hun klanten, zonder wie hun zaak uiteraard niet zou bestaan.
De UNIZO, de Unie van Zelfstandige Ondernemers, organiseert deze Dag dit jaar voor de maar liefst 27e keer. Ondernemers verwennen de klant op deze Dag een beetje extra. Tijdens de Dag worden er in winkels attenties of snoepjes weggeven aan het winkelpubliek. Een initiatief dat in Nederland jammerlijk nog niet is doorgedrongen. Wellicht een plan voor volgend jaar?
Grote multinationals mogen dan wel constant in de belangstelling staan, maar de échte motor van de economie zijn kleine en middelgrote bedrijven. Samen vormen die wereldwijd 90% van het bedrijfsleven, en gemiddeld zijn ze goed voor zo'n 60 tot 70% van de werkgelegenheid en meer dan de helft van het BNP.
Met een goede opleiding kun je ver komen in het leven. Toch is dat voor lang niet iedereen een gegeven. Hier in het Westen hebben we te maken met een leenstelsel, maar zelfs dat onzalige plan is nog erg effectief vergeleken met wat er voor mensen uit derdewereldlanden vaak mogelijk is.
De prostitutie is het oudste beroep ter wereld, maar het stigma er omheen is in de afgelopen pak-em-beet 10.000 jaar niet heel erg verbeterd. Sekswerkers hebben nog steeds te maken met discriminatie en onveiligheid, veel meer dan andere beroepen.