27 oktober

Internationale Dag van het Audiovisueel Erfgoed

27 oktober - over 211 dagen elk jaar dezelfde datum
Aangepast op 10 november 21:41

Internationale Dag van het Audiovisueel Erfgoed

Categorie:
134-viking Cultuur

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Weet u nog? Vroeger? Toen schreven we nog. Met de hand. En daar legden we herinneringen mee vast. In "boeken". Moeten we überhaupt nog boeken halen? Of zijn het slechts overbodig gestorven bomen die te veel semi-interessante plaats innemen in de schaarste van uw kast?

UNESCO vindt dat de belangrijkste bron van erfgoed in de 21e eeuw bestaat uit audiovisueel materiaal: Foto's, video's, PDF'jes en MP3's. Allemaal digitaal, op uw harde schijf of in Googles databases, ze lijken zo vereeuwigd te zijn. Maar gevaar heerst, want UNESCO denkt dat deze vorm van data slechts een levensduur heeft van 10 tot 15 jaar door slecht beheer, verwaarlozing of gebrek aan middelen en mankracht. En dat moet voorkomen worden als we ons culturele audiovisuele erfgoed willen behouden, aldus de technologische tak van de VN.

Dat kunnen we voorkomen met een Dag. De Internationale Dag van het Audiovisueel Erfgoed is in 2005 opgericht door de VN om deze digitale herinneringen te behouden voor het nageslacht. Op deze Dag vinden wereldwijd congressen en fora plaats die discussiëren over het onderwerp, overheden en bedrijven gaan in beraad met elkaar en er zijn promotiecampagnes te vinden.

Kijk voor informatie op de officiële UNESCO-website.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag van het Audiovisueel Erfgoed!




Verwante Dagen

Dag van de Handdoek
25 mei
Met een handdoek ben je veilig, professeerde de science-fictionschrijver Douglas Adams ooit. De schrijver van The Hitchhiker's Guide to the Galaxy beschreef in zijn populaire boekenreeks de avonturen van aardman Arthur Dent en zijn buitenaardse kompaan Ford Prefect.

Sint Maarten
11 november
Sint Maarten staat voor ons voor het uithollen van pompoenen in een blokhut, gevolgd door het aansteken van een kaarsje, om zo met een lampion zo lang mogelijk op te mogen blijven, en uiteindelijk deze creatie met veel pyromaanse gedragingen op een vuurstapel te deponeren.

Internationale Dag van de Culturele Diversiteit
21 mei
De Internationale Dag van de Culturele Diversiteit wordt ieder jaar op 21 mei door UNESCO georganiseerd. Het doel van de Dag is om de mensen de mogelijkheid te geven tijdelijk stil te staan bij het belang en het begrip van de waarden van culturele diversiteit en hoe we 'samen kunnen leven'.

27
oktober

27 okt

Deze site gebruikt Cookies.