Weet u nog? Vroeger? Toen schreven we nog. Met de hand. En daar legden we herinneringen mee vast. In "boeken". Moeten we überhaupt nog boeken halen? Of zijn het slechts overbodig gestorven bomen die te veel semi-interessante plaats innemen in de schaarste van uw kast?
UNESCO vindt dat de belangrijkste bron van erfgoed in de 21e eeuw bestaat uit audiovisueel materiaal: Foto's, video's, PDF'jes en MP3's. Allemaal digitaal, op uw harde schijf of in Googles databases, ze lijken zo vereeuwigd te zijn. Maar gevaar heerst, want UNESCO denkt dat deze vorm van data slechts een levensduur heeft van 10 tot 15 jaar door slecht beheer, verwaarlozing of gebrek aan middelen en mankracht. En dat moet voorkomen worden als we ons culturele audiovisuele erfgoed willen behouden, aldus de technologische tak van de VN.
Dat kunnen we voorkomen met een Dag. De Internationale Dag van het Audiovisueel Erfgoed is in 2005 opgericht door de VN om deze digitale herinneringen te behouden voor het nageslacht. Op deze Dag vinden wereldwijd congressen en fora plaats die discussiëren over het onderwerp, overheden en bedrijven gaan in beraad met elkaar en er zijn promotiecampagnes te vinden.
De Internationale Dag van de Culturele Diversiteit wordt ieder jaar op 21 mei door UNESCO georganiseerd. Het doel van de Dag is om de mensen de mogelijkheid te geven tijdelijk stil te staan bij het belang en het begrip van de waarden van culturele diversiteit en hoe we 'samen kunnen leven'.
Drenthe heeft ons land maar weinig te bieden, maar de provincie heeft één ding waar het zich echt mee onderscheid van de rest van Nederland: Hunebedden!
Weet u niet wat u op Tweede Pinksterdag moet doen? Geen zin om bij de schoonmoeder op de koffie te gaan of om met moeder de vrouw over de Scheveningse meubelboulevard te slenteren?