De Rwandese genocide was één van de vreselijkste massamoorden uit de geschiedenis. Op 7 april wordt de slachtoffers van deze daad herdacht en wordt er stilgestaan bij hoe zulke gruwelijke evenementen kunnen ontstaan én uiteraard kunnen worden voorkomen.
De Dag is in het leven geroepen door de Verenigde Naties. De datum is gekozen omdat dat de dag was dat de genocide startte.
Frequente bezoeker van deze site als u ongetwijfeld bent, hoeven we u niet uit te leggen dat de Verenigde Naties beslist niet schuw zijn met het organiseren van Dagen Van.
Wereld Verteldag is een Dag die draait om verhalen, en dan vooral om verhalen die mondeling aan elkaar worden doorgegeven. De Dag is niet alleen bedoeld voor het vertellen van mooie sprookjes, maar er zit ook een diepere gedachte achter waarin we stilstaan bij hoe belangrijk het doorvertellen van verhalen is vanuit een antropologisch perspectief.
De Dag van de VN-Vredesmacht is in het leven geroepen als eerbetoon aan alle zogeheten 'blauwhelmen', die namens de Verenigde Naties al sinds 1948 de vrede proberen te bewaren in allerlei risicogebieden.