Een eerbetoon aan alle oudere personen op de wereld. De Dag van de Ouderen staat in het teken van het belang van ouderen in onze samenleving. Ook wordt er deze Dag stilgestaan bij de groeiende vergrijzing in de wereld tegenwoordig en wat we daaraan kunnen doen.
De Dag is door de Verenigde Naties opgericht in 1990 naar aanleiding van een motie die is ingediend naar aanleiding van het Weense Internationale Plan van Actie tegen Vergrijzing in 1982. Tot zover werkt dat nog niet echt.
Pesten is een van de ergste dingen die zeker kinderen kan overkomen. Het kan grote psychische en mentale gevolgen hebben en jarenlange schade veroorzaken, en vaak is pesten subtiel en blijft het zo ongedetecteerd.
Als weduwe heb je het al niet makkelijk. Je bent je levenspartner kwijt en voelt je waarschijnlijk erg eenzaam. Dat is al erg genoeg, maar voor weduwen in derdewereldlanden is het vaak een veel groter probleem dan hier.
Roze Zaterdag is de Nederlandse equivelant van de Amerikaanse Gay Pride Parade. Tijdens Roze Zaterdag staat ieder jaar een grote Nederlandse stad centraal om zich sterk te maken voor homorechten.