Op 21 maart 1960, tijdens een vredesdemonstratie in Sharpeville in Zuid-Afrika, opende de politie het vuur op demonstranten en doodde 69 personen. Deze demonstratie werd gehouden voor het doorvoeren van de anti-apartheidwetten in dat land, die toen nog niet van kracht waren.
Deze gebeurtenis heeft de Verenigde Naties aangenomen als uitgangspunt van de Dag tegen Racisme en Discriminatie,die in 1966 is opgericht. Vanzelfsprekend staat men op deze Dag wereldwijd stil bij het immer aanhoudende probleem dat in onze maatschappij heerst. De Dag krijgt wereldwijd veel aandacht. Ook in Nederland worden diverse activiteiten gehouden, zoals protestmarsen en dergelijke.
Voor meer informatie over deze Dag kunt u kijken op de VN-website, maar ook TimeAndDate.com geeft interessante informatie.
Wens iemand een Fijne Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie!
Op 27 januari ieder jaar vieren we de bevrijding van het grote concentratiekamp Auschwitz-Birkenau in Polen in 1945. We vieren sindsdien de bevrijding, maar herdenken ook alle miljoenen slachtoffers van de genocides van de holocaust in de Tweede Wereldoorlog.
Op 25 mei 1979 verdween de 6-jarige Etan Patz, een New Yorkse jongen. De verdwijning ontketende een gigantisch mediacircus om de jongen terug te vinden.
Toen Janneke de Kler 3 jaar geleden op één dag haar baan verloor én van haar man hoorde dat ze wilde scheiden, was dat een flinke klap. Maar enkele maanden later, op wat haar trouwdag had moeten zijn, begon ze te beseffen dat ze zelf de belangrijkste persoon in haar leven was.