21 maart

Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie

21 maart - 74 dagen geleden Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Op 21 maart 1960, tijdens een vredesdemonstratie in Sharpeville in Zuid-Afrika, opende de politie het vuur op demonstranten en doodde 69 personen. Deze demonstratie werd gehouden voor het doorvoeren van de anti-apartheidwetten in dat land, die toen nog niet van kracht waren.

Deze gebeurtenis heeft de Verenigde Naties aangenomen als uitgangspunt van de Dag tegen Racisme en Discriminatie,die in 1966 is opgericht. Vanzelfsprekend staat men op deze Dag wereldwijd stil bij het immer aanhoudende probleem dat in onze maatschappij heerst. De Dag krijgt wereldwijd veel aandacht. Ook in Nederland worden diverse activiteiten gehouden, zoals protestmarsen en dergelijke.

Voor meer informatie over deze Dag kunt u kijken op de VN-website, maar ook TimeAndDate.com geeft interessante informatie.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie!




Verwante Dagen

Internationale Dag van de Identificatie
16 september
"Ik denk, dus ik ben" is een belangrijk filosofisch concept, maar zie daar maar eens mee door de douane te komen. Identiteit bestaat anno nu uit meer dan alleen iemands hoop en dromen, maar ook uit een fysiek papiertje, een paspoort of een andere, vaak digitale vorm van bewijs dat je bent wie je bent.

Internationale Dag van de Kinderen
1 juni
Vandaag staat helemaal in het teken van Kinderen. Op 1 juni is het namelijk ieder jaar de Internationale Dag van de Kinderen. Gewoon om deze bevolkingsgroep eens goed te verwennen!

Europese Dag van de Buren
29 mei
De samenleving vereenzaamt. Hoe vaak horen we niet dat er iemand al weken dood in zijn huis heeft gelegen, en wat weten we nu effectief van onze eigen buren?