Het grootste landzoogdier ter wereld verdient niets minder dag een eigen Dag. Het machtige beest, met de magnifieke slurf, wordt gelukkig nog niet bedreigd zoals de tijger of de neushoorn, maar om nou te zeggen dat het goed gaat met de machtige viervoeter... Nee. Ook deze brute beesten moeten vrezen voor stropers, ontbossing, en ander voornamelijk menselijk leed. Om mensen wakker te schudden over de precaire staat van de grote goedzakken van de jungle is 12 augustus uitgeroepen tot Internationale Dag van de Olifant.
Deze Dag staat volledig in het teken van het machtige dier. Er worden door dierentuinen voorlichtingen gegeven over het leven van de olifant, maar ook op bijvoorbeeld scholen wordt aandacht besteed aan de grijze beesten. Centraal staat de bescherming ervan. Hoe kunnen wij, als mensheid, zorgen dat de olifant nog jaren kan blijven bestaan? Hoe stoppen we stropers, wat kunnen we doen tegen de illegale ivoorhandel, dat soort werk.
De Dag is in het leven geroepen door de 'Elephant Reintroduction Foundation. U kunt dan ook meer informatie over de Dag vinden op hun website.
Wens iemand een Fijne Internationale Dag van de Olifant!
Wist u dat er meer mensen doodgaan aan bijen en wespen dan aan slangen? Nou, dan weet u het nu. En dat is vandaag goed om te weten, want het is Werelddag van de Slang.
De neushoorn, dat magische dier, die uit de kluiten gewassen eenhoorn, wordt bedreigd. In de diepe jungles van Afrika worden de neushoorns afgeslacht waar we bij staan - soms zelfs vrij letterlijk.
De kat is een van de leukste huisdieren die er zijn. Je kunt altijd leuk spelen met de schattige en speelse vierpotigen, maar tegelijkertijd heb je er weinig omkijken naar omdat katten zichzelf prima kunnen redden.