In 1893 werd ergens in Duitsland de eerste dieselmotor aangezet. Een revolutionair apparaat dat de olievretende 'gewone' motor de nek om moest gaan draaien. Sinds die 10e augustus is er veel gebeurd in de ontwikkeling van de dieselmotor. Zo is er nu het nóg milieuvriendelijkere biodiesel. Gemaakt van maïs of granen, dus superduurzaam, en duurzaam is altijd goed.
Als eerbetoon aan die biodiesel (en andere duurzame vormen van brandstof) wordt ieder jaar op 10 augustus de Internationale Dag van de Biodiesel georganiseerd. De Dag wordt niet erg hard gevierd, maar ergens op aarde zullen er vast wel evenementen of congressen of vergaderingen plaatsvinden die iets te maken hebben met de steeds verduurzamerende maatschappij.
Er is niet één officiële website, maar kijk voor meer informatie bijvoorbeeld eens hier.
Wens iemand een Fijne Internationale Dag van de Biodiesel!
Een nieuw jaar, een nieuw begin voor een volle agenda. Nationale, internationale en lokale Dagen worden weer volop in het leven geroepen dit jaar, door verenigingen, beroepsgroepen en organisaties, om aandacht te vragen over onderwerpen die voor zowel hen als de maatschappij van belang zijn.
Vlaggetjesdag is een jaarlijks evenement in de kustgebieden van ons land, waar ieder jaar de eerste verse Hollandse nieuwe haring wordt gepresenteerd aan mensen die zoute vis niet ontzettend smerig vinden.
Deze Dag, die in 2014 is uitgeroepen tot Dag van de solidariteit met Jock Palfreeman – een Australische man die in Bulgarije een straf van twintig jaar uitzit omdat hij twee Roma-mannen had verdedigd tegen een aanval van fascistische voetbalvandalen, is bedoeld om de grenzen te doorbreken en een internationaal antwoord tegen het fascisme te formuleren.