Drenthe heeft ons land maar weinig te bieden, maar de provincie heeft één ding waar het zich echt mee onderscheid van de rest van Nederland: Hunebedden! De noordelijke provincie is een van de weinig plekken in ons land waar de opgestapelde stenen te vinden zijn, en je kunt jezelf geen Hollander noemen zonder de bouwwerken eens te bekijken. 17 augustus is daar de ideale dag voor, want dan is het de Dag van het Hunebed!
Deze Dag wordt georganiseerd door onder andere Staatsbosbeheer en 'Het Drentse Landschap', met als doel om meer mensen naar de natuur te brengen om daar de hunebedden te zien. De Dag vindt plaats op het terrein van het Hunebedcentrum, en u kunt er van alles leren over het ontstaan van de grafstenen. Het mooiste van dat alles? Het is nog gratis ook!
Geen zorg als u niet direct weet wat een megaliet precies is. We hebben er in Nederland namelijk al een bekende benaming voor: het hunebed. Op de laatste zondag in april, dit jaar op $datum, vindt in heel Europa, maar juist natuurlijk in Drenthe, de Dag van de Megalitische Cultuur plaats.
Je zou soms kunnen denken dat de bescherming van intellectueel erfgoed zijn beste tijd wel heeft gehad met het internet. Maar niets is minder waar. Sterker nog, juist nu het internet zo belangrijk is voor de wereldeconomie is het juist essentieel om nieuw bedachte concepten goed te beschermen, omdat de concurrentie er anders mee aan de haal gaat.
De Verenigde Naties hebben $datum uitgeroepen tot Internationale Dag van de Creativiteit en Innovatie. Op die Dag staat de organisatie stil bij het belang van creativiteit voor de mens.