14 maart

Dag van de Zorg

14 maart - 98 dagen geleden Ieder jaar op een andere datum
Aangepast op 31 januari 15:58

Dag van de Zorg

Categorie:
79-medical-bag Gezondheid

Waar gevierd:
Nationaal

Bron:
Deze website

De Dag van de Zorg is een Belgische feestdag waarop alle zorgwerknemers extra worden bedankt. Je kunt die mensen, zeker na jaren torenhoge werkdruk tijdens de coronacrisis en de daaropvolgende even zo hoge inflatie een salarisverhoging geven, maar je kunt ook met wat bijeenkomsten en schouderklopjes je waardering uitspreken voor het keiharde werk dat deze chronisch ongewaardeerde beroepsgroep dag in, dag uit uitvoert. Dat gebeurt dit jaar op 14 maart, maar ook op de dag erna. De Dag van de Zorg bestaat inmiddels namelijk uit twee dagen.

Tijdens de Dag van de Zorg is er aandacht voor de 'innovatieve, slimme, ambitieuze, preventieve, inclusieve, geïntegreerde, warme en duurzame sector'. Zo noemt althans de organisatie het. Die organisatie bestaat uit een samenwerkingsverband van een dozijn zorginstellingen.

Deels is de Dag een bedankje van de sector aan zijn personeel, maar daarnaast is het ook mogelijk op verschillende zorginstellingen in België een kijkje achter de schermen te nemen. Die instellingen zetten dan hun deuren deels open voor het publiek. Het uiteindelijke doel van de Dag is om 'een positieve beeldvorming' te krijgen van de zorg.

Alle informatie over de Dag, inclusief het programma, is te vinden op www.dagvandezorg.be.

Wens iemand een Fijne Dag van de Zorg!




Verwante Dagen

Wereld Lymfeklierkankerdag
15 september
Je lymfeklieren zijn kleine organen in je lichaam die bacteriën, virussen en andere afvalstoffen uit je lichaam filteren. De zogenaamde lymfocyten in je lichaam zorgen er voor dat infecties voorkomen worden en je lichaam 'schoon' blijft.

Europese Dag van de Antibiotica
18 november
Het is moeilijk te onderschatten waar de mensheid zou staan zonder de uitvinding van antibiotica. Het medicijn heeft miljoenen levens gered en voorkomt ziektes en pandemieën.

Europese Dag van de Patiëntenrechten
18 april
We leven in tijden waarin we veel zorg nodig hebben. We worden ouder en dikker, dus we liggen straks veel meer en vaker in ziekenhuizen. We gaan meer naar de dokters, hebben toegang tot alle vormen van chirurgie, al dan niet cosmetisch.

14
maart

14 mrt

Eerdere edities:
In 2024: 17 maart
In 2023: 19 maart
In 2022: 15 mei