Kinderen zijn de toekomst. Zij zullen voor u en ons gaan zorgen als wij allemaal oud en dement zijn - daarvoor is dan weer de Dag van de Ouderen voor. 20 november heeft de Verenigde Naties uitgeroepen tot Internationale Dag van het Kind, een Dag waarop we wereldwijd zorgen dat kinderen een betere toekomst tegemoet gaan.
Vooral in derdewereldlanden ontbreekt het bijvoorbeeld vaak aan goede educatie en gezondheidszorg voor kinderen, en op deze Dag werkt de wereld samen om deze omstandigheden voor kinderen te verbeteren. Er zijn daar veel organisaties veel voor in touw, waaronder de Verenigde Naties eigen afdeling UNESCO. Ook in Nederland doen veel jeugdorganisaties mee aan deze Dag.
De Internationale Dag van het Kind is in 1954 aangenomen naar aanleiding van een motie van de VN. 20 november is als officiële datum aangewezen in 1959, nadat de VN in dat jaar op die datum de Declaratie voor de Rechten van det Kind hebben aangenomen, een motie om kinderen wereldwijd betere kansen te geven in hun leven.
Een eerbetoon aan alle oudere personen op de wereld. De Dag van de Ouderen staat in het teken van het belang van ouderen in onze samenleving. Ook wordt er deze Dag stilgestaan bij de groeiende vergrijzing in de wereld tegenwoordig en wat we daaraan kunnen doen.
Op de barricades! Weg met het glazen plafond, de 70 cent per euro en de stereotiepen. Op 8 maart is het Internationale Vrouwendag, een Dag die bedoeld is om aandacht te vragen voor de positie van vrouwen in de maatschappij.
Vaderdag behoeft, net als Moederdag, eigenlijk geen uitleg. Het is een Dag om onze vaders te bedanken voor de mannen die ze van ons maakten door vroeger met ons te gaan voetballen en die ons leerden hoe we boomhutten moesten bouwen (of dat voor ons deden).