25 mei wordt jaarlijks gevierd als Dag van Afrika. Oorsprong van deze datum is de oprichting van de Organisation of African Unity (OAU) in 1963, ofwel een samenwerkingsverband tussen 30 van de 32 onafhankelijke Afrikaanse landen. In 2002 werd de OAU opgeheven en omgedoopt tot de Afrikaanse Unie (AU). Toch wordt 25 mei aangehouden als de Dag van Afrika.
Verwacht geen uitbundige feesten (nou ja, misschien wel ergens in Afrika zelf..), maar sta wel eventjes stil bij wat u eigenlijk zelf voor Afrika doet. Of wat Afrika voor u doet. Kunt u in de tussentijd even op Wikipedia.
Wens iemand een Fijne Internationale Dag van Afrika!
Het gaat niet zo goed met de democratie in de wereld. Ooit vooraanstaande landen zoals Amerika vervallen in een autocratie, en laten we vooral niet doen alsof Nederland veel beter is met donkerbruine partijen zoals FvD of BBB die weinig ophebben met het democratisch proces.
Helaas komt er in de wereld nog veel marteling en foltering voor. Niet alleen in derdewereldlanden, waar marteling voor informatie vaker voorkomt dan zou mogen, maar denk bijvoorbeeld ook aan de gevangen in Guantanamo Bay.
In 2001 (hoewel sommige bronnen 1990 als beginjaar adopteren) riepen de Verenigde Naties 20 november uit tot de Internationale Dag voor de Industrialisering van Afrika, het "vergeten continent".