15 juni

Internationale Dag tegen Misbruik van Ouderen

15 juni - over 55 dagen Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Internationale Dag tegen Misbruik van Ouderen

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Ieder jaar wordt op 15 juni de Internationale Dag tegen Misbruik van Ouderen gehouden. U hoeft geen raketwetenschapper te zijn om te bedenken waar die Dag over gaat: u mag vandaag geen bejaarden meppen, tasjes roven van oude oma's, of uw voeten op de ouderenzitplek in de bus leggen. 15 juni is een Dag van respect voor hen die ons land hebben opgebouwd, omdat er nog steeds te veel situaties zijn waarin ouderen worden uitgebuit.

Weerloos in verzorgingstehuizen zitten, zonder de juiste zorg, kan voor de arme ouderen een bijzonder vervelende ervaring zijn. De Dag heeft geen eenzijdige organisatie, maar 15 juni wordt als algemene datum aangehouden voor de campagnes. Wereldwijd kunnen ouderenorganisaties zich aansluiten bij de Dag om campagnes op te zetten of voorlichting te geven.

U kunt zelf ook meedoen, door zo'n kekke ribbon te dragen. Een paarse, dit keer. Draag een bandje, en men ziet dat u geen ouderenhater bent. Want laten we wel wezen, zo wilt u toch niet bekend staan?

Informatie is talrijk op het internet, zoals op de website van Senior Rights en Aging in Place.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag tegen Misbruik van Ouderen!




Verwante Dagen

Europees Dag voor Slachtoffers van Criminaliteit
22 februari
Als de overheid één rol te vervullen heeft, dan is het wel die van veiligheid. Een goed justitie- en opsporingsapparaat, een goedfunctionerende inlichtingendienst, alles in de samenleving moet erop gericht zijn burgers veilig te houden tegen criminaliteit.

Internationale Dag van de Alleenstaande Ouder
21 maart
Kent u nog die volwassen kerels die in een Batman-pak op Buckingham Palace klommen? Ze waren een paar jaar geleden vaak op TV en behoren tot de organisatie Parents Without Partners.

Internationale Dag van de Rechten van de Mens
10 december
De Verenigde Naties zijn opgericht met hun doel om mensenrechten wereldwijd te promoten of humanitaire omstandigheden wereldwijd te verbeteren. En daar hoort uiteraard een Dag bij!

15
juni

15 jun