18 oktober

Europese Dag tegen Mensenhandel

18 oktober - over 58 dagen elk jaar dezelfde datum
Aangepast op 31 december 09:11

Europese Dag tegen Mensenhandel

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Sinds 2007 is het ieder jaar op 18 oktober de Europese Dag tegen Mensenhandel. Regeringen en kerken besteden deze dag aandacht aan het probleem mensenhandel. Bij verscheidene beroepen komt mensenhandel namelijk nog steeds voor. De openstelling van grenzen in de EU maakt het probleem alleen maar groter. Genoeg redenen dus om hier eens bij stil te staan.

Mensenhandel komt voornamelijk voor bij prostitutie of slavernij. Georganiseerde bendes verdienen hier miljoenen euro's mee. De EU wil deze illegalen bestrijden en slachtoffers juist helpen. Door bewustzijn te creëren en samen te werken met betrokken organisaties (zoals de Nederlandse CoMensha) zal het probleem opgelost moeten worden.

Meer informatie is te vinden op de website van de EU.

Wens iemand een Fijne Europese Dag tegen Mensenhandel!




Verwante Dagen

Wereld Romadag
8 april
Wereld Romadag is een Dag om te denken aan het Romaanse volk, en de problemen waar zij mee te maken hebben. Op veel plaatsen in de wereld wordt de ietwat excentrieke bevolkingsgroep nog wel eens uitgestoten of niet begrepen.

Landelijke Dag Tegen Pesten
19 april
Pesten is een van de ergste dingen die zeker kinderen kan overkomen. Het kan grote psychische en mentale gevolgen hebben en jarenlange schade veroorzaken, en vaak is pesten subtiel en blijft het zo ongedetecteerd.

Internationale Dag ter Voorkoming van Verdrinking
25 juli
In Nederland-waterland redden we ons wel. Als je hier in een meer of rivier valt schoolzwem je je meestal gewoon naar de oever, en recreatief zwemmen is 's zomers een van onze favoriete bezigheden.

Deze site gebruikt Cookies.